جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی
ezrailboy
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

سایت irlol به نقل از مجله ی گیمزی :

پیش فرض این قسمت از آموزش این است که شما با مراحل قسمت اول آشنایی داشته باشید و هر ۲ آموزش داخل بازی (Basic Tutorial و Battle Training) را انجام داده باشید. در این قسمت شما با تمامی تاکتیک ها و مکانیزم بازی آشنا و برای آموزش های حرفه ای تر، مخصوصا آموزش های جداگانه هر Champion، آماده خواهید شد. لازم به ذکر است که تمرکز آموزش روی نقشه Summoner’s Rift است و به سایر نقشه ها در آموزش های دیگر خواهیم پرداخت.

مهم : فرم نوشتاری این آموزش عامیانه خواهد بود، تا برای بازیکن ها ساده و قابل درک باشد. از ترجمه لغت های انگلیسی و کلیدی بازی معذوریم اما تا آنجا که امکان داشته باشد در مورد آن توضیح خواهیم داد. ترجمه لغت های کلیدی از نظر شخص بنده نادرست است و برای بازی کردن می بایست این کلمات را فرا گرفت.
محتویات :

مخفف ها
اصطلاحات
نقش ها یا Role ها
۱ – مخفف ها
قبل از اینکه وارد بازی شوید و اولین بازی حرفه ای خود را شروع کنید، بهتر است با چند مخفف مورد استفاده در این بازی نیز آشنا شوید. مخفف ها معمولا در بازی توسط بازیکنان برای کم کردن زمان تایپ کردن و راحت نویسی استفاده می شود و در صورتی که شما با این مخفف ها آشنا باشید، برخورد با این حروف برای شما تعجب آور نخواهد بود.

aa : مخفف Auto Attack به معنی همان Attack معمولی هر Champion که با Right Click کردن روی حریف شروع می شود. مثلا تیر هایی که Ashe می زند.

ad : مخفف Attack Damage، در ۲ جا مورد استفاده قرار می گیرد، آیتم هایی که در توضیح آنها نوشته شده که میزان Attack Damage را بالا می برند به آیتم های ad معروفند، همچنین به Champion هایی که این آیتم ها را استفاده می کنند و بیشتر Damage خروجی آنها Basic Attack یا حمله معمولی است (یعنی حمله ای که از Spell ها استفاده نمی کند، مانند تیر هایی که Ashe می زند) نیز Champion های ad گفته می شود.

aoe : مخفف Area of Effect، به Spell هایی گفته می شود که به جای ضربه زدن به ۱ نفر، به چند نفر همزمان یا به یک منطقه ضربه میزنند و تمام دشمن ها در آن منطقه صدمه می بینند.

ap : مخفف Ability Power، همانند Attack Damage در ۲ جا استفاده می شود، هم به آیتم هایی که در توضیح آنها نوشته شده Ability Power را افزایش می دهند ap گفته می شود و هم به Champion هایی که این آیتم ها را می خرند Champion های ap می گویند.

as : مخفف Attack Speed، سرعت یا به عبارتی تعداد Basic Attack هایی که یک Champion در هر ثانیه می زند.

b : کوتاه شده ی Back به معنی Recall کردن. به عنوان مثال هم تیمی شما می گوید : b to buy، یعنی Recall می کنم که آیتم بخرم.

bd : مخفف Backdoor، در بخش بعدی در مورد این اصطلاح توضیح داده خواهد شد.

blue : به معنی Blue Buff که از Ancient Golem در جنگل بدست می آید.

bot: به دو معنی، یکی Lane پایین یعنی Bottom و معنی دیگر Champion هایی که کامپیوتر آنها را هدایت می کند و برای تمرین بازی با Bot ها مناسب است.

cc : مخفف Crowd Control که به هر نوعی از Stun ، Slow ، Snare ، Root و Silence گفته می شود.

cdr : مخفف Cooldown Reduction به معنی آیتم ها، Rune ها یا Mastery هایی که Cooldown اسپل های شما را کم می کند.

cv : مخفف Clairvoyance یکی از Summoner Spell ها.

dps : مخفف Damage per Second به معنی میزان Damage که در هر ثانیه وارد می شود.

gp5 یا gp10 : مخخف های Gold per 5 و Gold per 10 به معنی آیتم ها، Rune ها و یا Mastery هایی که باعث می شوند شما هر ۵ یا ۱۰ ثانیه گلد دریافت کنید.

ks : مخفف Kill Steal که فقط برخی از بازیکنان عصبانی از آن استفاده می کنند.

mia ، miss یا ss : همه فرم های گفتن Miss in Action، رایج ترین آنها ss است. به معنی اینکه Champion حریف بیشتر از ۵ ثانیه است که در Lane شما دیده نشده. فقط در فاز اول بازی استفاده می شود. Lane Phase یا تقریبا میتوان گفت ۱۰ دقیقه اول بازی.

mid : که همان Middle Lane یا Lane وسط است.

mr : مخفف Magic Resistance

oom : مخفف Out of Mana به معنی اینکه Mana ی شما تمام شده.

re : به معنی Returned، معمولا بعد از ss استفاده می شود، وقتی Champion حریف ss می شود، اگر دوباره بازگردد و دیده شود re می گویند.

red : باف Red یا قرمز. که از Elder Lizard در جنگل بدست می آید.

SR : مخفف Summoner’s Rift، که همان نقشه ۵ به ۵ بازی است.

top : همان Top Lane به معنی Lane بالایی نقشه.

tp : مخفف Teleport همان Summoner Spell به همین اسم.

TT : مخفف Twisted Treeline، که همان نقشه ۳ به ۳ بازی است.

ult : کوتاه شده Ultimate Ability همان اسپل آخر هر Champion یا R که قوی ترین اسپل آنهاست.

xp : کوتاه شده Experience که با مردن Minion ها و Champion ها نزدیک شما کسب می شود و شما Level up می شوید.

۲ – اصطلاحات
بسیاری از اصطلاحات مختص League of Legends و یا بازی های MOBA است. برخورد با آنها ممکن است برای بازیکنان تازه وارد عجیب باشد. تجربه باعث خواهد شد تا خود شما با تمامی این اصطلاحات آشنا شوید اما ما تمامی تلاش خود را می کنیم تا با زبانی ساده تر این اصطلاحات را توضیح دهیم.

Ancient Golem یا Blue Buff : یک Minion قوی در Jungle که Blue Buff را در اختیار دارد. کسی که این Minion را می کشد یا کسی که دارنده Blue Buff را می کشد، Buff آبی را می گیرد.

Buff آبی به شما Mana Regen و Energy Regen بسیار خوبی می دهد و همچنین Cooldown های Spell های شما را کم می کند. در ۱:۵۵ از شروع بازی Spawn می شود و بعد از هر بار کشته شدن ۵ دقیقه بعد Respawn می شود.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

Backdoor : برای مبتدی ها اصطلاح پیچیده ایست، Champion های با Attack Speed بالا ممکن است در زمانی که تیم حریف دفاع نمی کند به Inhibitor هایی که Turret شان خراب شده و میتوان آن را خراب کرد حمله کنند یا حتی به Turret هایی که میتوان بدون مردن آنها را خراب کرد.

پنهانی حمله کردن به این شکل تیم دشمن را قافل گیر کرده و تا زمانی که تیم حریف بتواند عکس العملی انجام دهد شما Inhibitor حریف را نابود کرده اید و Super Minion ها ساخته می شوند و تیم شما به شدت جلو می افتد. در برخی موارد Backdoor کردن خود Nexus برای بردن بازی هم انجام می گیرد.

Baron : کوتاه شده Baron Nashor، قوی ترین Minion در جنگل که دقیقه ۱۵ در شکاف موجود در رودخانه بالایی وسط نقشه Spawn می شود و بعد از کشتن ۷ دقیقه بعد Respawn می شود.

به تمام بازیکنان تیمی که Baron را کشته اند ۳۰۰ گلد می دهد و یک Buff بسیار قدرتمند که HP Regen ، Mana Regen و Ability Power و Attack Damage اضافه می کند نیز می دهد. بر خلاف Buff های دیگر کشتن صاحب Buff این Buff را انتقال نمی دهد، فقط از بین می برد.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Bush یا Brush : چمن های موجود در اطراف نقشه که وارد شدن به آنها باعث می شود که تیم حریف و Minion های حریف شما را نبینند. فقط Ward ها، اسپل Clairvoyance و برخی از Spell های Champion ها (مانند اسپل E از Ashe) قادر به دیدن شما در Bush ها هستند.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Burst : برخی از Champion ها بعد از استفاده از تمام Spell هایشان چنان Damage ای وارد می کنند که می تواند در عرض ۲ یا ۳ ثانیه دشمن را بکشد. این Damage که در فقط چند ثانیه وارد می شود Burst نامیده می شود. مانند LeBlanc که Burst معروفی دارد.

Carry : به دو معنی، به Champion هایی که در ابتدا ضعیف هستند اما بعد از خرید آیتم ها و گذشتن بازی بسیار نسبت به بقیه Champion ها قوی می شوند Champion های Carry گفته می شود. همچنین وقتی ۱ نفر آنقدر قوی بازی کند که کل تیم را ۱ نفره به پیروزی برساند می گویند بازی را Carry کرده است.

Combo : بیشتر Champion ها یک ترتیب خاص برای استفاده Spell هایشان دارند که بهترین Damage یا حالت را ارائه می دهد. استفاده به ترتیب از این Spell ها انجام یک Combo نام دارد. مثلا استفاده به ترتیب Spell های Kassadin به این شکل : Ultimate > E > Q > W > AA ، که Combo ی Kassadin است. در برخی از Champion ها Combo زدن باعث Burst هم می شود.

Counter : برخی از Champion ها هستند که در مقابل برخی دیگر از Champion ها قوی تر هستند. به عنوان مثال Fizz در مقابل Lux قوی است، دلایل زیادی دارد که در این آموزش به دلیل وسعت اشاره نخواهد شد. اصطلاحا می گویند Fizz Counters Lux ، این بدین معناست که Lux

در جنگ ۱ به ۱ با Fizz نمی تواند پیروز شود، اما بدین معنا نیست که بازی را باخته. دفاعی بازی کردن مقابل Counter های Champion شما توصیه اول است و توصیه دوم کمک خواستن از Jungler برای Gank کردن است. همچنین برخی از Summoner Spell ها Counter می شوند.

مثلا Ignite بدلیل اینکه Heal حریف را کم می کند می گوبند Heal را Counter می کند. یا مثلا Exhaust در مقابل Assassin ها Counter است چون Burst آنها را کم می کند.

Deny : فعل Deny کردن بسیار با Harass و Poke در ارتباط است (در همین قسمت در مورد این ۲ اصطلاح بخوانید). Harass و Poke کردن حریف باعث می شود که حریف نتواند خوب Farm کند. بنابراین یا مجبور است زیر Turret خود بماند و دفاع کند و یا هجومی بازی کند و کشته شود. هر کاری که باعث شود Farm کردن حریف مختل شود Deny کردن نام دارد.

Dragon : یک Minion بسیار قوی در وسط رودخانه پایینی که در زمان ۲:۳۰ از شروع بازی Spawn شده و بعد از کشته شدن ۶ دقیقه بعد Respawn می شود. تمامی Champion های تیمی که Dragon را بکشند ۱۹۰ گلد دریافت می کنند.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Farm : فعل Farm کردن بدین معناست که شما تا میتوانید از Last hit کردن Minion ها گلد بدست بیاورید. نکته مهم در مورد Farm کردن این است که کشتن ۱۶ عدد Minion به اندازه کشتن Champion حریف به شما گلد می دهد! این نکته اهمیت زیاد Farm کردن را نشان می دهد.

Feed و Fed : این دو فعل کاملا در مقابل هم قرار دارند. Feed کردن به معنی این است که بازیکنی در Lane خود آنقدر توسط بازیکن حریف کشته شود که بازیکن حریف بتواند

آیتم های اصلی خود را خیلی زود بگیرد، این امر باعث می شود که حالت نرمال بازی از دست برود و ۱ نفر بتواند به راحتی یک تیم را برنده کند. به کسی که در زمان کمی

تعداد Kill بالایی گرفته Fed شده می گویند. کسی که Fed شده را به راحتی نمیتوان کشت، نباید اجازه داد کسی Fed شود، بنابراین اگر حریفی قوی تر است باید صبر کرد و دفاعی بازی کرد یا از بقیه کمک خواست.

Fountain ، Stairs یا Base : همان مکانی که Champion ها اول بازی و بعد از هر بار مردن ظاهر می شوند. محدوده Base یک Tower بسیار قوی دارد که از وارد شدن Champion های حریف به داخل این محدوده جلوگیری می کند و در عرض ۲ تا ۳ ثانیه آنها را می کشد.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Gank : حمله کردن به یک Lane دیگر غیر از آن Lane که در آن هستید و ایجاد موقعیت Kill گرفتن. بیشتر این کار توسط Jungler ها انجام می شود.

Gap Closer : هر Spell یا Ability که بتواند فاصله شما با دشمن را کم کند Gap Closer است. معمولا Champion های Melee از این کار بهره می برند زیرا باید به نحوی به دشمن خود برسند تا به او حمله کنند. مانند Xin Zhao که با Charge به دشمن میرسد یا Jax که از دور روی سر دشمن می پرد.

Global : به Spell هایی که محدوده خاصی ندارند و تمام نقشه را یا می توانند پوشش دهند یا طی کنند. مانند اسپل Ultimate از Ashe که از هر جای نقشه می توان به

هر جای دیگر پرتاب کرد. یا Ultimate از Karthus که به تمام Champion ها در هر جای نقشه که باشند برخورد می کند، یا Ultimate از Shen که به هر بازیکنی در هر جای نقشه می تواند Teleport کند. برخی اسپل ها که تمام نقشه را پوشش نمی دهند نیز Global نام دارد، شاید به

خاطر اینکه قبلا تمام نقشه را پوشش می داده ولی در آن تغییر ایجاد شده. مانند Ultimate های Pantheon و Twisted Fate.

Harass : صدمه وارد کردن به Champion حریف در فاز اول بازی (تقریبا ۱۰ دقیقه اول)، فایده این کار کم شدن HP حریف و در نهایت راحت شدن کشتن او به وسیله Ultimate یا کمک Jungler. همچنین Harass کردن دشمن کمک می کند تا او از کشتن Minion ها و گرفتن گلد آن

در مقابل شما بترسد. بنابراین گلد کمتری نصیب او می شود چون با نزدیک شدن به شما ممکن است دوباره Harass شود و در نهایت کشته شود.

Hybrid : به Champion هایی که هم Damage های Physical و هم Damage های Magical وارد می کنند، Hybrid گفته می شود. در واقع از هر دو نوع آیتم Attack Damage و Ability Power سود می برد.

Inhibitor : در مجموع ۳ عدد Inhibitor برای هر تیم تعبیه شده، در هر Lane یک Inhibitor، که با تخریب کردن این ساختمان تیم شما شروع به ساختن Super Minion

در همان Lane خواهد کرد. Inhibitor ها بعد از ۵ دقیقه دوباره ساخته می شوند و حمله کردن به Nexus و Tower های Nexus غیر ممکن است اگر هر ۳ عدد Inhibitor سالم باشند.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Initiate : یا Engage کردن، به معنی شروع کردن یک جنگ است. فرم های مختلفی از اسپل هستند که میتواند از آنها به عنوان شروع کننده خوب یک Fight نام برد.

بهترین حالت ها اسپل هایی هستند که باعث شوند حریف قافل گیر شود و جایگیری (Positioning) درست خود را از دست بدهد و متفرق شود. مثال هایی از Initiate های خوب Ultimate های Rumble، Leona، Ashe و Gragas است.

Jungle : به ۲ معناست، یکی محدوده جنگل های نقشه که Lane ها و Base جزو آنها نیست و شامل Minion های زیادی برای کشتن است و دیگری فعل Jungle کردن به معنی کشتن Minion های داخل جنگل برای Level Up شدن و کسب گلد.

Kill Steal : در واقع از نظر برخی بازیکنان عصبی وقتی کسی موقعیت کشتن حریف را از آنها می گیرد و Kill آنها را تبدیل به Assist می کند آنها را دزد خطاب می کنند.

درست است که کسی که بیشترین Damage را وارد کرده حق بیشتری دارد تا تمام گلد کشتن آن حریف را کسب کند، اما این بازی یک بازی تیمی است و شما تنها باید به فکر پیروزی تیم باشید تا سر و کله زدن با هم تیمی های خود بر سر چند گلد ناقابل، در حالی که چند برابر آن گلد را

می توانید با کشتن Minion ها بدست آورید. بازیکنان حرفه ای تر به تمسخر به بازیکنانی که آنها را KS خطاب می کنند آن را Kill Secure ترجمه می کنند، یعنی در جواب آنها می گویند که Kill در واقع تضمین شد به جای دزدیده شدن.

Kite یا Kiting : به قول معروف بزن و در رو. وقتی Champion شما از Champion حریف سریعتر باشد میتوانید هم فرار کنید و هم در عین حال به او Damage وارد کنید، به این تاکتیک Kite کردن می گویند.

Lane : همان ۳ خطی که به Top ، Mid و Bot معروفند و Minion ها در این خطوط Spawn می شوند و با هم می جنگند.

 

مطالعه بیشتر  آموزش هیروی ZEUS
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Lizard Elder یا Red Buff : یک Minion قوی در Jungle که Red Buff را در اختیار دارد. کسی که این Minion را می کشد یا کسی که دارنده Red Buff را می کشد،

Buff قرمز را می گیرد. Buff قرمز به شما Damage over Time می دهد یعنی بعد از زدن Damage حریف شما همچنان چند ثانیه بعد هر ثانیه Damage می خورد، همچنین Damage های شما حریف را Slow می کند. در ۱:۵۵ از شروع بازی Spawn می شود و بعد از هر بار کشته شدن ۵ دقیقه بعد Respawn می شود.

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

On Hit : اثری که بعد از هر Auto-Attack روی حریف اعمال شود. مثل همان Red Buff که بعد از هر Auto Attack حریف را Slow می کند. می گویند باف قرمز On hit Slow دارد.

Poke : فرمی از Harass است که مخصوص Champion های Ranged است. با استفاده از فرم های مختلف اسپل های از راه دور سعی می کنند ضربه ای به دشمن وارد کنند

و HP حریف را کم کنند. این کار همان فواید Harass را دارد. همچنین قبل از شروع یک Team Fight سعی می شود تا جای ممکن Poke انجام شود تا موقع شروع Team Fight یک برتری نسبت به تیم حریف کسب شود.

Proc : کوتاه شده Procedure که در بیشتر بازی های آنلاین کاربرد دارد. اثری که بعد از هر اتفاقی احتمال رخ دادن آن هست، بیشتر Proc ها معمولا بعد از هر Auto Attack رخ می دهند. مانند آیتم Lichbane که بعد از استفاده هر اسپل Proc می شود و Basic Attack بعدی شما را قوی می کند.

Recalling : فشار دادن دکمه B برای برگشتن به Base برای پر شدن HP و Mana یا خرید آیتم.

River : همان رودخانه وسط نقشه که نقشه را به دو قسمت (نامساوی -.-) تقسیم می کند. خود آن به وسیله Mid Lane به رودخانه بالایی و پایینی تقسیم می شود.

Skill Shot : اسپلی که با کلیک کردن روی حریف زده نمی شود و معمولا باید با آن هدف گیری کرد زیرا به یک منطقه یا یک مسیر خاص ضربه می زند و ممکن است با حریف برخورد نکند، بنابراین استفاده از این نوع اسپل ها سخت تر است، اما همیشه اگر به حریف بخورند فواید خاص خود را دارند و معمولا بُرد زیادی دارند.

Solo Lane : وقتی شما به تنهایی در یک Lane حضور دارید یعنی Solo می کنید. Solo کردن XP بیشتری به شما می دهد زیرا XP مردن Minion ها را با کس دیگری تقسیم نمی کنید.

همچنین گلد Minion ها را نیز به تنهایی بدست می آورید. ممکن است در ابتدای بازی هم Top و هم Bot دو نفره باشد، اما در بازی های سطح بالا فقط Bot Lane دو نفره است و در آن Lane نیز Support هیچ وقت Minion ها را نمی کشد، تنها با آیتم های gp5 گلد بدست می آورد.

Snowball یا Snowballing : مانند فرود یک گلوله ی برف از کوه، که هرچقدر که می گذرد برف بزرگتر می شود. در بازی نیز اگر یک Champion یک Kill بگیرد قوی می شود، بنابراین کشتن برایش آسان تر می شود، تا جایی که میتوان جنگ های ۱ به ۲ یا حتی ۱ به ۳ را پیروز شود. این پروسه ی

قوی شدن در طول زمان را Snowballing می گویند. همچنین آیتم هایی هستند که به این پروسه کمک می کنند و هرچقدر که زمان می گذرد این آیتم ها قوی تر می شوند. مانند آیتم Mejai’s Soulstealer که با هر Kill یا Assist شما را قوی تر می کند.

Split Pushing : باز هم یک اصطلاح نیمه حرفه ای است، وقتی شما توجه تیم حریف را به یک Lane جلب کنید و همه آنها را به آن Lane بکشانید این فرصت برای تیم شما فراهم می شود تا Champion های قوی و معمولا با Attack Speed بالای خود را به Lane های دیگر بفرستید تا آن Lane ها را به جلو هدایت کنند و حتی اگر فرصت داشتند Turret هم تخریب کنند.

Sustain : اگر بگوییم یک Champion، یک Lane دو نفره یا یک تیم Sustain بالایی دارد بدین معناست که میتواند مدت زمان زیادی در Lane باقی بماند بدون آنکه

Recall کند و به Base برگردد. حالت های مختلف Sustain میتواند Absorb ها، Heal ها، آیتم هایی که Lifesteal یا Health Regen می دهند و سایر موارد باشد. به عنوان مثال تیمی که Sona یا Soraka را در اختیار دارد Sustain بالایی دارد،

چون تا زمانی که این دو Champion مانا داشته باشند می توانند هم تیمی های خود را Heal بدهند در نتیجه تیم مدت زمان بیشتری به Farm کردن ادامه می دهد.

Team Fight : به زمان هایی از بازی گفته می شود که چندین عضو از هر تیم با هم درگیر می شوند، معمولا جنگ های ۵ به ۵ را Team Fight می نامند و زمانی شروع می شود که تیم ها حداقل آیتم های مورد نیاز خود را خریده باشند.

Tower یا Turret : همان Tower هایی که در بازی به هدف خود Damage بسیار بالایی وارد می کنند. Turret ها به اولین هدف خود در Range خود حمله می کنند، اگر Minion در اطراف آنها نباشد به Champion حریف حمله می کنند، در مواردی که شما نزدیک Turret به دشمن حمله کنید Turret بدون توجه به وجود Minion ها به شما حمله خواهد کرد.

 

آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم
آموزش پایه ای League of Legends ، قسمت دوم

 

Ultimate : کوتاه شده Ultimate Spell به معنی اسپل R هر Champion. به آخرین اسپل Champion که در Level 6 باز می شود Ultimate گفته می شود. قوی ترین اسپل Champion ها همین اسپل است و معمولا نسبت به بقیه اسپل ها Cooldown بالاتری دارد.

۳ – نقش ها یا Role ها
در بازی League of Legends شما میتوانید نقش های مختلفی را بازی کنید. این نقش ها هر چه که باشند، به نحوی به تیم شما کمک می کنند. نکته مهم این است که شما بدانید با هر Role چگونه باید بازی کرد و نقش اصلی آن چیست و در Team Fight ها باید چه کاری بکند و خود را در چه موقعیتی قرار دهد و از آن مهم تر این که بعد از انتخاب نقش مورد علاقه خود این موضوع را بدانید که همیشه نمی توانید همین نقش را بازی کنید و می بایست نقریبا ۲ یا ۳ نقش را فرابگیرید.

نقش های توضیح داده شده در پایین صرفا جهت یادگیری است و اینکه تیم شما چند عدد از این Role ها را انتخاب می کند کاملا بستگی به تاکتیک تیم شما دارد. اما روال معمول یک تیم موفق ۲ عدد Champion در Bot Lane که یکی AD Carry و دیگری Support است که Supp

می تواند تانک نیز باشد، در Mid Lane یک AP Carry یا Assassin ، در Top Lane یک Fighter یا تانک یا حتی در برخی موارد AP Carry و Assassin، و در Jungle نیز یک تانک یا Fighter یا در برخی موارد یک AP Carry است. در Level های پایین ممکن است نقش Jungler

وجود نداشته باشد و Top نیز ۲ نفره باشد، اما این بدین دلیل است که Jungler تجربه میخواهد و همچنین Mastery و Rune ها کمک زیادی به Jungler می کند که بدون آنها ممکن است موفق نباشد. اما در کل روش ۲ نفره Top کاملا منسوخ شده است.

AD Carry

Champion هایی که Carry و Ranged و AD هستند و بیشتر Damage خروجی آنها Physical Damage است و بیشتر از Basic Attack زدن سود می برند. ADC ها که Riot اخیرا آنها را Marksman نیز نام گذاشته، در ابتدای بازی ضعیفند و بیشتر Damage آنها بعد از خریدن آیتم های

اصلی افزایش پیدا می کند. وظیفه آنها این است که فقط Farm کنند تا گلد کافی برای خریدن آیتم های اصلی خود بدست آورند، در جنگ ها سعی کنند از بُرد دشمن دور باشند و از دور Damage وارد کنند و تا جای ممکن Kite کنند، زیرا ضعیف هستند و زود کشته می شوند. این Champion ها معمولا به Bot Lane می روند مگر در تیم هایی با تاکتیک های متفاوت.

AP Carry

Champion هایی که Carry و AP هستند و بیشتر Damage خروجی آنها از اسپل هایی است که می زنند. بیشتر آنها را به اسم Mage می شناسند و می توانند Melee یا Ranged باشند. این Champion ها وظیفه دارند به Farm بپردازند و به مرور زمان با Level up شدن قوی تر می شوند،

مخصوصا زمانی که یکی از Spell های خود به آخرین Level برسانند. معمولا یکی از فرم های CC را در اختیار دارند. در Team Fight ها Damage زیادی وارد می کنند و CC های آنها بسیار مورد استفاده است. معمولا به Mid Lane می روند مگر در تیم هایی با تاکتیک های متفاوت، امکان Top Lane یا Jungler رفتن آنها نیز هست.

Assassin

همانطور که از اسم مشخص است ساخته شده برای کشتن یک نفر. این Champion ها مقاومت چندانی ندارند و نمی توانند زیاد Damage بخورند و زنده بمانند اما در کشتن یک حریف در چند ثانیه مهارت خاصی دارند. وظیفه آنها کشتن حریف های ضعیف در چند ثانیه و فرار کردن است،

مخصوصا کشتن ADC ها. Assassin ها باید زمان، مکان، موقعیت و تمام موارد را بسنجند و بهترین موقع برای حمله را انتخاب کنند، کوچکترین اشتباه باعث می شود

که سریعا کشته شوند. این Champion ها در Lane های مختلفی نقش ایفا می کنند، می توانند Mid Laner های خوبی باشند، همچنین یکی از بهترین Jungler ها هستند، در Top Lane هم محبوبیت خاصی دارند.

Bruiser

این Champion ها، که Off-Tank یا Tanky DPS و در برخی موارد Fighter نیز خوانده می شوند، Champion هایی هستند که Survivability بالایی دارند (یعنی میتوانند مدت زمان زیادی زیر حملات دوام بیاورند) اما CC زیادی ندارند تا بتوانند هم تیمی های خود را حفاظت کنند

بنابراین در نقش یک تانک اصلی نمی توانند خوب ظاهر شوند. این Champion ها معمولا ۲ یا ۳ آیتم DPS می خرند و بقیه آیتم ها را تانکی. نقش اصلی آنها کشتن Carry های حریف است. Bruiser ها معمولا یا در Top ظاهر می شوند و یا در نقش Jungler، مگر در تیم هایی با تاکتیک های متفاوت.

Jungler

این Champion ها فقط با کشتن Minion های موجود در جنگل گلد و XP مورد نیاز خود را بدست می آورند، این کار باعث میشود که یک Solo Lane دیگر ایجاد شود تا Level Up سریعتر انجام شود. وظیفه آنها Gank کردن Lane های مختلف است. معمولا این Champion ها یا Sustain بالایی دارند

یا به نحوی Damage کمتری از Minion ها می خورند، تا بتوانند بیشتر در جنگل Farm و کمتر Recall کنند. همچنین یکی از وظایف اصلی Jungler این است که به نقشه توجه شش دانگ داشته باشد و بتواند کشتن Dragon و Baron را برای تیم خود تضمین کند.

Support

نقش مورد علاقه من. Champion های Support در واقع حامی سایر اعضای تیم هستند و تنها وظیفه آنها کمک کردن تیم برای پیروزی است و معمولا خود آنها Damage زیادی وارد نمی کنند

بلکه با فرم های مختلف CC از جمله Stun ، Snare ، Slow ، Silence و غیره باعث می شوند سایر اعضای تیم مخصوصا ADC بتواند راحت تر Kill بگیرد. آنها Farm نمی کنند، Kill نمیگیرند بلکه فقط در تلاشند Assist باشند، در فاز اول بازی کمک می کنند تا ADC بتواند خوب Farm کند،

ADC حریف را Poke می کنند و مانع Farm او می شوند و گاهی اوقات با Initiate های مناسب باعث می شوند ADC یا Jungler هنگام Gank کردن Kill بگیرند. از مهمترین وظایف Supp ها گذاشتن Ward در مناطق حساس نقشه است که بعدا در همین آموزش در مورد Ward ها صحبت خواهیم کرد.

Tank

نقش اصلی تانک ها محافظت از سایر اعضای تیم و تحمل کردن بیشتر Damage های وارده از طرف حریف است. معمولا دارای چند فرم مختلف CC هستند تا بتوانند از حمله حریف به هم تیمی های ضعیف، یعنی ADC یا APC جلوگیری کنند. تقریبا ۹۰% آیتم های آنها باید تانکی باشد،

یعنی فرمی از MR ، Armor یا Health تا بتوانند بیشتر دوام بیاورند. در Lane های مختلفی ممکن است استفاده شوند، میتوانند Top ، Jungle و حتی Supp باشند. این Champion ها معمولا وظیفه Initiate کردن Team Fight ها را دارند و توقع سایر هم تیمی ها از آنها حفاظت از تیم است و نه دنبال کردن یک حریف خاص برای کشتن او.

League of Legends League of Legends League of LegendsLeague of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends

League of Legends League of Legends League of LegendsLeague of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends League of Legends

۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها:
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی
ورود به سایت دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x